15 Ağustos 2011 Pazartesi

hadi bir şeyler karalayalım.. sabah sabah gece gece ne farkeder! hangimizin hangi hayatta hangi bedende ve renkte olduğu ne kadar önemli! turuncusun belki belki mavi hadi siyah ol ne farkeder.. her biri bir renkken her birimizin atan bir kalbi varken.
sana ne kadar acımasızca ve hoyratça davranıyorsa hayat bana da davranıyor işte. nerde hangi yürekte attığımız ne belli. fenerin hangi kaldırımda söndüğü peki!
müziğimizin ne olduğu peki? klasik müzikte mi acı arabeskte mi? hepsinin damlattığı bir damla yaşken... senin gözlerinden benim gözlerimden taa yüreklerimize ciğerlerimize kasıp kavrulan.
aynı anda mı vazgeçtik yaşamaktan!! hadi kalk aynı anda tutunalım tekrar... hangi dala tutunup direndiğimizin ne önemi var.
dur kızım korkma hangi yürekte parçalandığımızın ne anlamı var. bak annenin de uçtuğu tek bir kanat ama kapıldığı rüzgar var. anlatamadıkları var sana, anlamayacakların dinlemediklerin var.sende öğrenmedin mi sözünü tutmamayı, yazdığın günlükleri saklamayı! ne oldu da sen bizden bir parça olduğunu unutup tek başına kaldın dünyada.. yanındayım hep olsa. annenin yanında olmayanların aksine. gel yine yüreğime basayım. benim artık yüreğine yaslanamadıklarım var...
günün hangi saatte doğduğunun ya da battığının ne önemi var..senin kaçta doğup battığının önemi yoksa. bilmiyorum kelimesinin en çok kullanılan kelime olmasına ne dersin peki...hangi yağmur damlasıyla gelirsin peki...
hangi kafiyeyi bulmak hangi uyuma aldanmak hangi uyağa tutunmak hangi dizelerde yaşamak!
boşver yazılmış bir kaç sözün olsun yeter...

Hiç yorum yok: